Kontakt Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 36 10
e-mail: wfins@umk.pl

Działalność na medal

Prof. Karwacki na scenie razem z przedstawicielami kapituły konkursu. W rękach trzyma dyplom, medal i różę
Kapituła Medalu im. Edwarda Abramowskiego przyznała medale wybitnym naukowcom, ekspertom oraz praktykom polityki społecznej. Jednym z laureatów został dr hab. Arkadiusz Karwacki, prof. UMK fot. fot. Nadesłane

Dr hab. Arkadiusz Karwacki, prof. UMK  został wyróżniony medalem im. Edwarda Abramowskiego. Uroczysta gala, podczas której uhonorowano toruńskiego naukowca, odbyła się w ramach Kongresu Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej.

W tym roku Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej obchodzi stulecie swojego istnienia. Wyjątkowy jubileusz świętowano podczas Kongresu PTPS, który odbył się 3-4 grudnia w Warszawie. W czasie uroczystości wręczono Medale im. Edwarda Abramowskiego, a jednym z laureatów został dr hab. Arkadiusz Karwacki, prof. UMK z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych.

Wyróżnienie przyznawane jest za wybitne osiągnięcia i zasługi w dziedzinie polityki społecznej, a także za promowanie i upowszechnianie działalności i idei z obszaru polityki społecznej oraz wartości etycznych związanych z działalnością społeczną i obywatelską.

Dr hab. Arkadiusz Karwacki, prof. UMK - socjolog, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierownik Katedry Badania Jakości Życia i Socjologii Stosowanej w Instytucie Socjologii UMK, konsultant, konstruktor zmian społecznych w organizacjach. Specjalizuje się w badaniach jakości życia, problemów społecznych oraz współczesnej polityki społecznej. W dorobku nauki szuka nie tylko wyjaśnienia procesów społecznych, ale także narzędzi przebudowy rzeczywistości. Aktualnie jest członkiem Komitetów Socjologii Polskiej Akademii Nauk oraz Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN. Jest także członkiem Rady ds. Społecznych Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Certyfikowany nauczyciel MBSR. Autor takich monografii, jak m.in.: "Błędne koło. Reprodukcja kultury podklasy społecznej" (2006), "Papierowe skrzydła. Rzecz o spójnej polityce aktywizacji" (2010), "Reintegracja. Aktywna polityka społeczna w praktyce" (wspólnie z T. Kaźmierczakiem i M. Rymszą) (2014) i ponad 120 innych tekstów naukowych.

pozostałe wiadomości