Granty OPUS dla pracowników Wydziału

Dwójka osób z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych znalazła się w gronie laureatów i laureatek konkursów OPUS 25 i 26 organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki.

Dr Beata Bielska z Instytutu Socjologii wraz z zespołem z UŁ i UW otrzymała grant OPUS 25 z Narodowego Centrum Nauki na finansowanie badań w projekcie pt. "CRISIS RE-THICS. Praktyki badawczo-etyczne w naukach społecznych podczas kryzysów społecznych — przypadki powodzi z 1997 i 2010 roku, pandemii COVID-19 i wojny w Ukrainie". Projekt otrzymał łączne dofinansowanie w wysokości 850 002 zł.

Dr hab. Tomasz Dariusz Jarmużek, prof. UMK z Instytutu Filozofii otrzymał grant OPUS 26 z Narodowego Centrum Nauki na finansowanie badań w projekcie pt. "Semantyka oparta na relacji: podejście aksjomatyczne i Tablicowe." Wysokość dofinansowania stanowi 386 130 zł.